Komposztáló láda, komposzt keret

20999 Ft

Kedvencekhez ad
Kedvencekhez ad

Komposztáló láda, komposzt keret újrahasznosított műanyag lécekből 650 literes Samponos, tusfürdős, kozmetikumos, tisztítószeres (akár hypos) műanyag flakonokból és a PET plakonok műanyag címkéiből készül ez a remek komposztáló keret. 100%-ban ilyen újrahasznosított, Magyarországon begyűjtött csomagolásokból készül.   Igen, érdemes kimosva szelektíven gyűjteni ezeket a hulladékokat! Így nem a szeméttelepre kerülnek ezek a csomagolások, hanem újjászülethetnek! Az összeállított komposztáló keret belső méretei: 90x90x80 cm (~650 liter)

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy ezen termék szállítási ideje 5-10 munkanap. Kérjük ennek figyelembevételét a rendelés leadásakor!

A csomag tartalma: 18 db 11 cm magas léc, 4 db 5,5 cm magas léc A lécek vastagsága 15 mm.

Súly: ~ 28 kg

A termék alkalmas a ház körül keletkező kerti, illetve konyhai zöld hulladékok komposztálására. A ~650 literes es komposztláda egy kb. 500 m2-es kert mindennapi gondozásából keletkező nyesedékek a szerves trágyává történő átalakításához elegendő. A komposztáló láda összeállítása: A lécek egymásba illesztéséhez gumikalapácsot ajánlunk használni!           Az érett komposztot a következő módokon tudjuk kitermelni:

    1. Rendszeresen kevergetjük a komposztot, így egységesen érett komposztunk lesz. Így a folyamat hamarabb lezajlik, mint kevergetés nélkül
    2. Kilapátoljuk a komposztálóból az egész tartalmát, érdemes a tetején lévő frissebb komposztot máshová tenni, mint a mélyebben található érett komposztot. Az érett komposztot átrostáljuk, a rostán fennmaradt nagyobb darabokat visszateszük, a kisebb darabokat, illetve az érett, morzsalékos komposztot pedig felhasználhatjuk a kertben. Ez a komposzt még elég erős lehet, így érdemes földdel keverni, hogy nehogy kiégesse a fiatal növények, palánták gyökerét.
    3. Félrehúzzuk a friss komposztot az egyik oldalra, kivesszük alulról az érett komposztot, majd a friss komposztot a másik oldalra húzzuk, és kivesszük alulról az érett komposztot a másik oldalon.
    4. Szétbontjuk a komposztálót, és az így keletkezett komposztot felhasználjuk – ha még egy része friss, átrostáljuk, ha hagytuk beérni a tetején lévő komposztot is, akkor az egészet felhasználhatjuk. Ezután a komposztálót visszaépítjük, és  beletesszük az új zöldhulladékot, és a rostán fennmaradt friss komposztot.
    5. +1 tipp: A komposztáló magaságyásként is használható, ha több komposztkeret áll rendelkezésre. A komposztálót a 3/4-éig telítse meg komposzttal, ezután kezdje használni a másik komposztálót. Februártól már ne használja az erre a célra kijelölt komposztálót. Márciusban kezdődhet a vetés.

A komposztláda magaságyásként történő felhasználása: Ezt a komposztládát magaságyás funkcióban is felhasználhatjuk. Egy ládából készíthetünk egy, vagy két magaságyást is. Ha egy magaságyást készítünk a teljes komposztálóból: Kapunk egy kb. 80 cm magasságú ágyást, amit fel kell majd töltenünk a magaságyáshoz szükséges alapanyagokkal: rönkökkel, ágakkal, kerti hulladékkal, komposzttal és/ vagy trágyával, termőfölddel. Ebben ritkán kell majd földet cserélni, mivel az alsó rétegek még hosszú időn keresztül komposztálódnak, ezért tápanyaggal látják el az ágyást. Ha a komposztálót két részletben rakjuk össze: Így két kisebb keretet kapunk. A keret magassága kb. 40 cm lesz. Itt az alsó rétegbe már ne tegyünk rönköket, csak ágakat, mivel a termőföld vastagsága minimum 15-20 cm kell, hogy legyen. Az alacsonyabb magaságyásban a komposztálódási folyamat – rönkök híján – hamarabb befejeződik. A magaságyás elkészítése:

    1. Ha vakond lakik a kertünkben, alulra tegyünk vakondhálót.
    2. Béleljük ki a keretet oldalát kartonpapírral, geotextillel, vagy dörken lemezzel.
    3. Rétegezzük az anyagokat a megadott sorrendben (ágak-kerti hulladék-komposzt/trágya-termőföld). A termőföld réteg minimum 15-20 cm magasságú legyen.
    4. Ültessük bele a növényeket.
    5. Opcionális: Ha már kikeltek az elültetett növények A növények között mulcsozzuk, takarjuk le a talajt szalmával vagy kartonpapírral, így kevesebbet kell majd locsolnunk és gyomlálnunk.

 

Értékelések

There are no reviews yet

Értékelés hozzáadása
You must be logged in to post a review Log In