Komposztáló láda – újrahasznosított műanyagból – 340 literes
Kerti komposztáló láda, újrahasznosított műanyagból (fedéllel, alj nélkül). Szállításkori, csomagolt méretei: 87 cm x 76 cm x 12 cm, súlya: ~ 11 kg Zárt, esztétikus, egész évben használható műanyag komposztáló láda. A műanyag komposztáló előnyei: – kicsi a helyigénye, de nagy a befogadóképessége, – egyszerűen, gyorsan összeszerelhető, mellékelve a magyar nyelvű szerelési és használati útmutató – a levegő és a nedvesség cirkulációját perforált oldalfalak biztosítják, – a sötét, hőtároló oldalfalak szintén segítik a komposztálás folyamatát, – a komposztláda oldalain 4 db 38*29 cm-es ürítő ablak, – szélálló, a komposztáló fedele lezárható, – gyártási hulladék újrahasznosításából származó polipropilénből készült, – időtálló, 5 mm-es falvastagsággal
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy ezen termék szállítási ideje 5-10 munkanap. Kérjük ennek figyelembevételét a rendelés leadásakor!
Videós összeszerelési segédlet a komposztálóhoz:
Mi az a komposztálás? A komposztálás egy biokémiai folyamat, melynek során különböző mikroorganizmusok (baktériumok, gombák), illetve enzimek oxigén és hő segítségével lebontják a szerves anyagokat. Ez a jelenség megy végbe például a lehullott levelek lazább rétegeiben is, ahol még megfelelő az oxigénellátás. A komposztálási folyamat négy részre osztható, mindegyik szakaszban a bomlás és az érés különböző fázisai történnek meg. Az első fázisban a könnyebben bomló anyagok (fehérjék, szénhidrátok) válnak ki, mindez gyors hőmérséklet-emelkedéssel jár együtt. A másodikban fázisban a nehezebben bomló anyagok, mint például a cellulóz bomlanak alkotóelemeikre, a harmadikban hirtelen lehűléssel a már lebomlott anyagokból alakulnak ki a humusszerű anyagok, majd végül beérik a komposzt. Miért jó a környezetünknek, ha komposztálunk? A komposztálás sok szempontból hasznos. A szerves hulladék (ami az összes háztartási hulladék 30-35 %-át teszi ki) helyben marad, nem kell elszállítani, nem kell drága hulladéklerakóra elhelyezni, nem kerül feleslegesen elégetésre. Emellett a komposztálással a szerves hulladékból értékes tápanyagok kerülnek vissza kertünkbe, társasházunk környezetébe, így újra beépülhetnek a növényekbe, nem lesz szükség műtrágyára. Milyen hulladékok kerülhetnek a komposztra?
Értékelések
There are no reviews yet